Najnowsze


Jak dodać gadżet Pinterest: tablica i piny z tablicy

Dzisiaj coś dla entuzjastów serwisu Pinterest i jednocześnie bloggera. Otóż dodamy na bloga gadżet, który pokaże na Pin'y, a w zasadzie po postu całą zawartość wybranej tablicy Pinterest.

Instrukcja krok po kroku na przykładzie mojego nowego, świeżutkiego profilu BLOGia - oczywiście zapraszam, odwiedźcie mnie ;)

Jak na bloga dodać tablicę z Pinterest

Dodawanie tego gadżetu jest bardzo proste. Pamiętacie dodawanie gadżetu Facebook'a? Tu jest podobnie: należy skonfigurować czyli dopasować sobie wygląd gadżetu, a następnie wkleić w odpowiednie miejsca wygenerowany kod. I tyle. Zaczynamy ...

KROK 1. Skopiuj adres tablicy

Wchodzimy na swój profil.

Wybieramy/klikamy wybraną tablicę, przechodzimy do paska adresu, zaznaczamy i kopiujemy cały adres internetowy:

Krok 2. Wejdź na stronę Pinterest i skonfiguruj gadżet:

Wejdź na stronę Pinterest'a: https://developers.pinterest.com/tools/widget-builder/?type=board&boardHeight=240&boardWidth=400&imageWidth=80&template=square

Domyślnie gadżet wyświetla zawartość tablicy Pitnerest. Aby ustawić własną tablicę należy skopiowany wcześniej adres wkleić w pole URL tablicy na Pintereście:Po poprawnym wklejeniu adresu widoczna powinna być zawartość naszej tablicy:

Możemy wybrać Wielkość (wielkość/kształt) gadżetu, do wyboru mamy: Kwadrat, Pasek boczny,  Nagłówek. Jeżeli propozycje te nam nie odpowiadają to wybieramy Utwórz własne i ustawiamy parametry Szerokość zdjęcia, Wysokość tablicy i Szerokość tablicy.

W przypadku, gdy gadżet ustawiany będzie na pasku bocznym bloga, powinniśmy przede wszystkim rozpocząć od ustawienia Szerokości, tak by gadżet zmieścił się. Gdy jest za długi zmniejszamy Wysokość. Gdy obrazki/piny są zbyt małe to powiększamy Szerokość zdjęcia. Pamiętaj jednak, że nie są to dokładne wymiary gadżetu, tylko orientacyjne, to Pinterest dobiera nam wymiary, my tylko oznaczamy więcej/mniej.
Dokładne wymiary są widoczne na samym dole (podkreśliłam czerwoną linią poniżej). Należy manewrować tymi 3 parametrami, aby uzyskać pożądany wygląd:

Krok 3: Pobranie i wklejenie kodu gadżetu (do szablonu, gadżetu bloggera)

Gdy wygląd widgetu nam odpowiada przechodzimy do umieszczenia go na blogu. Na dole pod podglądem wtyczki znajduje się kod, który należy umieścić w szablonie.
Są to dwa kody.

Kod pierwszy 
Kopiujemy pierwszy kod. Wklejamy go w miejsce, w którym chcemy, by gadżet był widoczny. Może być to np pasek boczny bloga, stopka ... itd.

Po skopiowaniu kody, przechodzimy do Układ i klikamy Dodaj gadżet w wybranym miejscu np pasku bocznym:


Wybieramy gadżet o nazwie HTML/JavaScript. W pole Tytuł wpisujecie nazwę np Pinterest, w pole treść wklejacie skopiowany wcześniej kod gadżetu, zapisujemy:
Dodany gadżet HTML/JavaScript oraz wklejony kod pierwszy skopiowany z Pinterest

Możecie teraz również umieścić gadżet w wybranym miejscu, po prostu przeciągnąć go.

Kod drugi

Teraz trudniejsze zadanie. Wracamy na Pinterest i kopiujemy drugi kod. Musimy wkleić go do szablonu. Dlatego teraz idziemy do Bloggera, klikamy Szablony > Edytuj kod HTML.

Przed wszelkimi zmianami w szablonie należy wykonać sobie jego kopię. Pamiętajcie, że nawet jeden niefortunny znaczek, a może się nam "rozjechać cały wygląd bloga". Robimy kopię: jak zrobić kopię szablonu blogger oraz przechodzimy dalej.

Wyszukujemy w kodzie instrukcję </body>. Aby to zrobić klikamy w pierszą linię kodu szablonu i uruchamiamy wyszukiwanie, czyli wciskamy na klawiaturze jednocześnie klawisze Ctrl i F. W okienko wyszukiwania wpisujemy:

</body>
oraz wciskamy Enter, aby wyszukać kod. W kodzie zostanie oznaczony wyszukiwany fragment, tutaj oznaczony kolorem żółtym przez wyszukiwarkę Chrome. Nad linią zawierającą </body> należy teraz wkleić skopiowany drugi kod (jeśli potrzeba zrób sobie miejsce tworząc pusty wiersz/linię po prostu wciskając Enter):


Zapisujemy zmiany.Na blogu w wybranym miejscu powinien pojawić się gadżet, piny z wybranej tablicy Pinterest.
Pomysł na posta powstał jako odpowiedź na zadanie mi pytanie (poprzez Zadaj pytanie):
Mam pytanie, w jaki sposób dodać pinterestowego widgeta do swojej witryny na blogerze, tak aby ukazał się skrót zdjęć z tablicy, a nie tylko znaczek "P" lub "Pin it".
Jeżeli pomogałam albo po prostu uważacie, że post jest przydatny, nie zapomnijcie kliknąć Lubię to poniżej. Dziękuję ;)

Jeżeli szukacie innych przydatnych gadżetów na waszego bloga proponuję dodanie na bloggera gadżetu Newsletter.


6 komentarzy:

 1. Taki bład wyszedł:(
  Błąd podczas analizowania pliku XML, wiersz 1008, kolumna 15: Attribute name "async" associated with an element type "script" must be followed by the ' = ' character.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u mnie to samo :( co trzeba zrobić??

   Usuń
  2. Hej, blogia nie wkleiła dokładnie tego linka którego miała przy Pintereście. Zauważcie, że jest async="" defere="". a kopiując macie async defere. Zmieńcie ręcznie.
   Ja po zmianie nie mam błędu, natomiast nie widać gadżetu na blogu

   Usuń
 2. U mnie się nie udało, bo w całym szablonie nie ma body (piszę bez znaków, bo mnie tu moderator nie puszcza). I ten sam błąd wyszedł jak świetlicowym Inspiracjo,jak próbowałam wkleić drugi kod gdzie indziej.

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie niestety też się nie udało. Nie wyskoczył mi żaden błąd, ale nie widać gadżetu na blogu :(

  OdpowiedzUsuń

Popularne