Najnowsze


Jak zarabiać na blogu: reklamy AdSense a blogspot

W tym poście omówię w jaki sposób można zarabiać na blogu. Zajmę się tylko jednym z możliwych sposobów, a mianowicie reklamami AdSense. Omówię szczegółowo całą drogę od rejestracji  i utworzenia reklam .., po otrzymanie pieniędzy.

Blogspot, a zarabianie na blogu na reklamach AdSense

 Dowiesz się do czego służy na blogspocie opcja Zarobki > AdSense oraz jak ją włączyć.


Jak włączyć usługę AdSense na bloggerze 

KROK 1: REJESTRACJA W USŁUDZE ADSENSE

Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się w Adsense. Klikamy ZAROBKI i kierujemy się do przycisku ZAREJESTRUJ SIĘ W USŁUDZE ADSENSE:
Możemy napotkać jednak problem, przycisk rejestracji może być nieaktywny tak jak poniżej na obrazku:
 

Najczęstszym powodem jest to, że blog jest zbyt młody, jest zbyt mało na nim treści (powodem mogą być też treści niewłaściwe - kliknij Więcej informacji). Należy popracować nad blogiem, postami, poczekać i spróbować ponownie. Jeśli naszego bloga prowadzimy przynajmniej pół roku (6 miesięcy) i w miarę regularnie na nim piszemy - to powinniśmy mieć ten przycisk aktywny.


Blogspot: rejestracja w usłudze AdSense

KROK 2: ZAŁOŻENIE (WYBÓR) KONTA DLA ADSENSE

Zakładamy teraz konto AdSense. Możemy konto to przypisać do obecnego konta gmail lub założyć do tego celu nowe konto.
Po co taki wybór?
Konto AdSense to nie to samo co  konto bloga. Do konta AdSense możemy przypisać kilka blogów prowadzonych nawet na różnych kontach gmail. Warto więc teraz zastanowić się jak chcemy to rozegrać.
Pamiętajmy również, że zakładając konto gmail podawaliśmy nasze imię i nazwisko. Jeśli chcemy zarabiać z Adsense to te dane powinny być prawdziwe.

Jeśli chcemy wybrać obecny adres, lub inny adres gmail który już posiadamy klikamy TAK, PRZEJDŹ NA STRONĘ LOGOWANIA NA KONTO GOOGLE.  Jeśli chcemy nowe konto gmail które będzie służyło nam do AdSense to klikamy NIE, UTWÓRZ NOWE KONTO GOOGLE i zakładamy nowe konto gmail.

Co dalej?  Logujemy się  i tworzymy powiązanie konta AdSense z blogiem klikając przycisk ZAAKCEPTUJ POWIĄZANIE:

Zarabianie na blogu: zakładanie konta AdSense


Nastąpi teraz przekierowanie z powrotem do bloggera. Jeśli wszystko przebiegło poprawnie zobaczymy komunikat:
Blogger: zarabianie na reklamach AdSense

KROK 3: DODAWANIE REKLAM NA BLOGA


Po kliknięciu przycisku DALEJ powracamy do bloga. Mamy teraz możliwość dodania na niego reklam.Przechodzimy do opcji POKAZUJ REKLAMY W BLOGU, zaznaczamy TAK oraz wybieramy miejsce gdzie mają pojawić się reklamy:
Mamy trzy możliwości do wyboru jeśli chodzi o miejsce wyświetlania. Na początku wybierzmy na pasku bocznym lub pod postami. Pamiętajmy, żeby zatwierdzić zmiany przyciskiem ZAPISZ USTAWIENIA.

Dlaczego wybrać pasek boczny lub pod postami? Ponieważ na początku reklamy nie będą od razu wyświetlane. Najpierw pojawi się puste miejsce dopiero przygotowane na reklamy. Nie wygląda to dobrze na blogu, więc nie dawajmy tych pustych miejsc zbyt dużo.
Dlaczego są te puste miejsca zamiast reklam? Google będzie sprawdzać twojego bloga.  Np czy nie ma na nim niewłaściwych treści. Dopiero jeśli nie będzie żadnych zastrzeżeń to w miejscach pustych pojawią się reklamy.

Część dalsza już niedługo ...63 komentarze:

 1. Jak zrobic takie menu jak jest u Ciebie? Połączone z likami i social media?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy to się opłaca, proszę o szczerą opinię

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zarabianie na reklamach-bannerach opłacalne jest tylko przy dużej liczbie wyświetleń strony oraz ilości czytelników oraz kliknięć w te reklamy.

   Usuń
  2. ile trzeba mieć mniej więcej wyświetleń?

   Usuń
 3. Czekam na ciag dalszy.😉

  OdpowiedzUsuń
 4. a czy to nie jest od 18 lat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Należy mieć ukończone 18 lat, posiadać konto bankowe. Podajemy też swój adres, na który dostajemy przesyłkę z kodem od google

   Usuń
 5. Jeśli już zaloguję się na Adsense to z konta będzie mi pobierac jakiekolwiek pieniądze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Adsense nic nie pobiera. Po prostu nalicza ci pieniążki i gdy zarobisz, osiągniesz min 300zł to możesz je sobie przelać na konto bankowe (wcześniej jest weryfikacja czy należy do ciebie)

   Usuń
 6. witam czy da sie dodac opcje adsense do innych blogow

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. co oznacza "innych"?
   Jeżeli chodzi ci o blogi, które nie są na blogerze/blogspocie to większości blogów darmowych nie masz takiej możliwości.
   Jeśli natomiast prowadzisz bloga np na własnym hostingu (np wordpress) to oczywiście możesz z nim robić co chcesz ;)

   Usuń
 7. Szukam pomocy a mianowicie wczoraj odblokowali mi Ad sense, na chwilę były reklamy, teraz jest pusto ile to może trwać? Dostanę jakiegoś maila, Kasiu proszę o jakiekolwiek informacje i z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko jest prawidłowo. Powinnaś mieć zamiast reklam puste miejsce. Blog jest sprawdzany, czy nadaje się do wyświetlania reklam (np jakie są treści, czy firmy będą chciały publikować na nim reklamy ... itd).
   Powinnaś dostać maila, że reklamy zostały włączone, a konto zaakceptowane

   Usuń
  2. Oczywiście możesz też otrzymać maila zawierającego informację o Odmowie, iż twój blog nie kwalifikuje się do programu Adsense

   Usuń
 8. Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, właściwie to nie zależy mi na tych reklamach i byłam zaskoczona, że po dwóch m-ach od powstania bloga już mi je odblokowali, tylko te puste miejsca mnie denerwują.
  Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy jeśli posiadamy już Adsense to możemy zarabiać na blogu poprzez dodanie w treści posta nazwy sponsora, od którego dostaję produkty do dań kulinarnych? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. AdSense to nie przeszkadza, czy są posty sponsorowane, współprace.
   A reszta zależy już od twojej umowy ze sponsorem, jeśli on nie zaznaczył, że masz je wyłączyć ... to tylko lepiej dla ciebie ;)

   Usuń
 11. Pojawiły się na moim blogu puste pola na reklamy, czy to znaczy, że teraz mam po prostu czekać na weryfikację czy jeszcze gdzieś mam wkleić kod?

  OdpowiedzUsuń
 12. nie moge zapisac ustawien w zarobkach, wyskakuje mi, ze nie mozna zapisac ustawien zarobkow...co sie dzieje? prosze o pomoc

  OdpowiedzUsuń
 13. Hej. Mam nadzieję, że mi ktoś będzie w stanie odpowiedzieć.
  Posiadam konto adsense na YouTube. Chciałbym też generować przychód na bloggerze, niestety kiedy przechedze z bloggera do adsense przekierowuje mnie na stronę główną i nie wiem jak zautoryzować bloggera, żeby na nim zarabiać. Help!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, mam pytanie, udało Ci się rozwiązać ten problem? Właśnie też się z tym borykam i już mi ręce opadają pomału, mam taką samą sytuacje. Dziękuje za odpowiedź z góry :)

   Usuń
  2. Nie wiem na czym dokładnie polega problem.
   Jak dotąd do jednego konta Adsense mam dodanych kilka blogów prowadzonych na blogerze plus kilka innych stron, w tym też konto youtube.
   Proszę spróbować wybrać opcję "Tak, przejdź na stronę logowania konta Google" i zalogować się do już posiadanego konta AdSense.

   Jeśli to nie pomoże to proszę zrobić to "ręcznie". Po prostu zalogować się normalnie do posiadanego już konta AdSense. Dodać adres bloga i utworzyć jednostki reklamowe. Skopiować i wkleić kod w gadżet HTML/JavaScript na blogu

   Usuń
 14. a jak ustawić by reklamy z bloga wyświetlały sie też na telefonie??? bardzo proszę o pomoc!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A z czym jest dokładnie problem?
   Jeżeli używasz któregoś z szablonów domyślnych bloggera to reklamy pojawiają się na samym dole pod wpisami.
   Jeżeli używasz szablonu innego, ale responsywnego (odnoszę się do robionych przeze mnie) to sam określasz jakie reklamy i gdzie mają się pojawić. Należy tylko rozsądnie wybierać rodzaj/wielkość, tak by ładnie wyświetlały się na mniejszych ekranach. Dobrym rozwiązaniem jest wybór "elastyczne"

   Usuń
 15. Świetny wpis, tylko czemu trzeba było przeszukać cały internet w poszukiwaniu takiego konkretnego bloga.

  OdpowiedzUsuń
 16. przy jakie ilości obserwatorów blog kwalifikuje się do Adsense?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ilość obserwatorów nie ma znaczenia. Może ich nie być

   Usuń
 17. W ten sposób da się zarobić naprawdę ładne pieniądze, ale trzeba spełniać dwa podstawowe warunki - blog musi być systematycznie aktualizowany i musi ściśle trzymać się jednego tematu. Wiem z własnego doświadczenia, że blogi jednotematyczne zarabiają w ten sposób dużo więcej niż blogi na różne tematy.

  OdpowiedzUsuń
 18. Jak długo trzeba czekać od momentu wyświetlenia pustych boksów na reklamy do momentu, aż reklamy zaczną się pojawiać?
  http://podrozezwyklych.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. Jak mogę dodać kod reklam do swojego bloga? Kompletnie mi to nie idzie... Jakiś błąd w htmlu mi się pojawia..

  OdpowiedzUsuń
 20. Nina, a masz już akcept konta AdSense?

  OdpowiedzUsuń
 21. Witam,
  mam dwa pytanka...
  1. Czy osoby niepelnoletnie mogą korzystać z AdSense mają swoje konto bankowe.
  2. Jak to jest z np. z współpracą banerowa (reklamą) z jakimś sponsorem? Czy łączy się ona z AdSense czy nie trzeba mieć tam konta by zawierać współprace reklamowe??

  Z góry dziękuję za odpowiedź! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej Justa!
   1. nie do końca rozumiem pytanie, ale AdSense nie sprawdza czy jesteś pełnoletnia. Jeśli masz konto bankowe, to podajesz je w II etapie konfiguracji i tam będą przelewane pieniądze z Google.
   2. współpraca banerowa nie łączy się z AdSense - nie potrzebujesz mieć tam konta. Dogadujesz się bezpośrednio ze sponsorem.

   Usuń
 22. Witam serdecznie bardzo prosze o pomoc prowadze bloga ponad 2 lata z zarobków z reklam z konta ADSense w ciagu 2 lat mam 15 zł chciałabym promowac produkty ale nie wiem jak szukam w inetrnecie ...nie umiem sobie z tym poradzić a u Ciebie widze wszystko przejerzyście krok po kroku objasnione

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy chodzi Ci o promowanie bloga czy promowanie produktów, o których piszesz na blogu?

   Usuń
  2. Byłabym wdzieczna za pomoc,podpowiedź ...z gory dziekuje pozdrawiam

   Usuń
 23. Witaj, czy nie poniosę żadnych konsekwencji jeżeli włączy adsense osoba poniżej 18 lat? do bloga istniejącego już 6 miesięcy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mogę się wypowiedzieć odnośnie konsekwencji, bo nic nie wiem na ten temat.
   Na pewno należy posiadać konto bankowe. Zarobione pieniążki będą wpływać właśnie na konto bankowe. Google robi weryfikację tego konta. Weryfikacja polega na sprawdzeniu zgodności danych podanych AdSense z danymi konta bankowego.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź. Właśnie wszystko mam co trzeba tylko określonego wieku nie, konto bankowe i mój blog istnieje 6 miesięcy.

   Usuń
  3. Myślę, że mimo wszystko warto poczekać. Według mnie, nie warto ryzykować blokadą konta czy usunięciem bloga.

   Usuń
 24. Nie sądzę. Nigdzie w procesie nie podaje się wieku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zapominaj, że potwierdzamy zapoznanie się z regulaminem i zasadami, zarówno zakładając bloga, jak i zakładając konto AdSense.

   Nie zamierzam straszyć nikogo, ale naprawdę uważam iż osoba niepełnoletnia powinna poczekać.

   Usuń
 25. od dłuższego czasu mam taki komunikat gdy chcę zalogować sie na ad sense "Konto AdSense nie istnieje dla takiego loginu, ponieważ Twoje podanie jest obecnie w przeglądzie. W ciągu tygodniaod daty wysłania podania, przeglądniemy je i odezwiemy się do Ciebie. Zaraz po zatwierdzeniu będziesz mógł się zalogować na konto i rozpocząć."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda na to, że konto jest weryfikowane.
   Tutaj masz adres, gdzie Użytkownicy bardzo doświadczeni w AdSense odpowiadają na pytania techniczne:
   https://productforums.google.com/forum/#!forum/adsense-pl

   Usuń
 26. ja mam bloga od około roku jak nie więcej i cały czas są puste miejsca tam gdzie mają być reklamy... nie mam pojęcia o co chodzi...

  a na YTB przychodzą mi pieniądze mam 2 konta i połączone z jednym adsense... i mam pytanie... bo tam nie jest wyszczególnione z kąd ile pieniędzy jest , że np

  YTB kanał 1 - 100zł
  YTB kanał 2 - 30zł
  blog - 20zł

  tylko jest podana jedna kwota (suma)

  jeśli chce wybrać pieniądze to czy na YTB w moich zarobkach zniknie wybrana kwota?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jak to jest akurat z youtube, bo nie mam kanału połączonego z AdSense. W przypadku jednak blogów i innych stron internetowych jest właśnie dokładnie tak jak pokazujesz. Można dokładnie obejrzeć, który blog/strona ile zarabia.

   Usuń
 27. Witam, próbuje umieścić reklamy AdSense na blogu, mam już puste pola na swojej stronie, jednak na koncie Ad Sense ciagle widnieje komunikat: Pracujemy nad połączeniem Twojej witryny.
  Weryfikacja witryny potrwa maksymalnie 3 dni. O jej zakończeniu poinformujemy Cię e-mailem. Minął już tydzień, czy to może tyle trwać czy coś jednak jest nie tak? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 28. Witam,

  Od jakiegoś czasu pokazuje mi się komunikat że mam konto hostowane na YT i że na nim mogę tylko zarabiać. Kiedyś prowadziłem blog na osobnej domenie. I do niego podpinałem YT. Pytanie czy wie Pani co znaczy hostowane?! fora nie specjalnie pomagają. Bełkot techniczny...

  OdpowiedzUsuń
 29. Witam dwa dni temu włączyłam reklamy i nie widze je na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 30. Witam, wiele razy staralam sie ustawic AdSense do mojego bloga ale ciagle dostaje wiadomosci ze aplikacja zostala odrzucona i wymienione powody w tym zeby sie upewnic ze mam wystarczajaco duzo tekstu na stronie. Czy to naprawde moze byc powodem? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Spotkałam się z takim przypadkiem. Trzeba popracować nad treściami na blogu, stworzyć więcej postów, popracować nad tekstami tak by post nie składał się wyłącznie ze zdjęć

   Usuń
 31. Czy za ustawienie reklam AD Sense na blogu ponosi się jakieś opłaty ? Wpływają pieniądze w wysokości w zależności od kliknięć w nie, tak to rozumiem. Ale czy my nic nie płacimy ? Nie oddajemy jakiejś części ?

  OdpowiedzUsuń
 32. Czy za usługa AdSense może pobierać nam pieniądze z naszego konta? Czy tylko zabiera swoją część z pieniędzy za reklamy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że trafiam na tą stronę, właśnie chciałam rozpocząć zabawę z blogiem.

   Usuń
 33. Potrzebuje pomocy:( zgłupiałam już od czytania pomocy w instrukcjach itp :D
  Mam bloga, założyłam konto na adsense jako partner hostingowy przez YT..Coś gdzieś źle zrobiłam bo weryfikuje mi YT chodź tam mam czyste konto.
  Mam założone już konyo na Adsense, dodałam do moich witrym swojego bloga i na blogu (blogger) w ustawieniach dalej że się nie kwalifikuje.. Jak to naprawić wszystko, jak postępować? Dopiero zaczynam z reklamami i pogubiłam się :(

  OdpowiedzUsuń

Popularne