Najnowsze


Onet zamyka blog.pl

Onet właśnie poinformował, że 31 stycznia 2018 platforma blog.pl zostanie zamknięta. Jeśli prowadzisz bloga na blog.pl to najprawdopodobniej otrzymałeś maila o tytule: Uwaga ważne – zamykamy blog.pl. W treści zobaczysz komunikat:
Do końca stycznia można pobrać wszystkie treści ze swojego bloga i przenieść je na swój komputer lub inną platformę.
Jak pobrać zawartość bloga?
Zaloguj się. Wybierz opcję Eksport, oznacz Wszystkie treści i kliknij przycisk Pobierz plik eksportu:
Gdzie przenieść bloga?
Najwygodniej i najszybciej przenieść bloga na darmową platformę WordPress: wordpress.com. Możesz również spróbować przenieść się na blogger.com.
O innych darmowych serwisach  i platformach przeczytaj tu: gdzie założyć bloga?

Jak przenieść bloga na wordpress.com?

Najważniejsze, aby wykonać eksport opisany powyżej. Następnie zakładamy bloga na wordpress.com i importujemy treści z zapisanego pliku.
Krok 1. Eksportujemy zawartość bloga
Krok 2. Zakładamy bloga na wordpress.com.
Tutaj instrukcja krok po kroku: zakładanie bloga na wordpress.com
Krok 3. Importujemy treści 
Przechodzimy do USTAWIENIA. Przewijamy na sam dół do części NARZĘDZIA WITRYNY. I tu mamy klikamy opcję IMPORT (Importuj zawartość z innej witryny …).  Jeśli nie potwierdziliście jeszcze adresu email zerknijcie teraz do swojej poczty i zróbcie to. Inaczej nie możecie wykonać importu.
Załadowanie wyeksportowanego pliku
Przechodzimy do “WORDPRESS Importuj wpisy, strony i media z plików eksportowych WordPressa” i klikamy przycisk ROZPOCZNIJ IMPORT.
Klikamy na DRAG A FILE HERE, OR CLICK … i wybieramy wcześniej zapisany plik eksportu. Czekamy.
Powinniśmy otrzymać komunikat SUCCESS! FILE UPLOADED. Klikamy terz przycisk KONTYNUUJ, by zaimportować treści.
Wykonanie importu treści
System zapyta teraz o autora wpisów i stron. Rozpozna ilu autorów pisało bloga oraz zapyta komu teraz przypisać autorstwo. Jeśli chcesz możesz teraz założyć/dodać innego użytkownika/autora twojego bloga wchodząć w UŻYTKOWNICY lub zgodzić się już teraz na propozycję systemu.
We found one author on your WordPress site. Because you’re the only author on ………, all imported content will be assigned to you. Click Start Import to proceed.
Jeśli zgadzasz się na propozycję przypisania autorstwa klikasz po prostu przycisk ROZPOCZNIJ IMPORTOWANIE. Czekasz …
All done! Check out Posts or Pages to see your imported content.
Możemy sprawdzić teraz jak zaimportowały się posty/wpisy klikając Posts i strony Pages. Sprawdźmy czy są wszystkie treści.
Krok 4. Przekierowanie czytelników
Niestety onet nie dał nam żadnych mechanizmów, które automatycznie przekierowałyby czytelników i wyszukiwarki na naszego nowego bloga. Nie mamy możliwości ustawienia przekierowania 301, które szybko rozwiązałoby nasz problem. Nie mamy również możliwości modyfikacji <head>, ani nawet wstawienia kodu javaskryptu przekierowującego.
Co możemy zrobić?
  1. Komunikat o przeniesieniu 
Należy poinformować czytelników o przeniesieniu. W tym celu najlepiej dodać taką informację wraz z linkiem do nowego bloga.
Wchodzimy w WYGLĄD a następnie WIDGETY i wybieramy widget o nazwie TEKST. Umieszczamy go w jak najbardziej widocznym miejscu, chociażby w pasku bocznym. To gdzie możemy umieszczać widgety zależy od wybranego szablonu – najlepiej umieścić go tuż pod nagłówkiem.
W treści widgetu TEKST wprowadzamy np:
Uwaga! Ten blog został przeniesiony. Aktualnie znajduje się pod adresem:  <a href=”https://programowaniezadania.wordpress.com/”>programowaniezadania .wordpress.com</a>
Ważne by komunikat zawierał link do kliknięcia. Jak wstawić link? Skopiuj poniższy kod i podmień aaaaaaaaaaaaaa adres na własny adres:
<a href=”https://aaaaaaaaaaaaaa.wordpress.com/”>aaaaaaaaaaaaaa .wordpress.com</a>
2. Komunikat o przeniesieniu konkretnego Wpisu pod konkretny nowy adres


Jak przenieść bloga z blog.pl na blogger.com?

Bloga możesz również przenieść na Bloggera. Instrukcja jak to zrobić tutaj: jak przenieść swojego bloga z blog.pl na Bloggera

Dokładne informacje opublikowane przez Onet na stronie blog.pl: http://www.blog.pl/pomoc/50

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Popularne