Najnowsze


Przejście z Wordpress na blogspot

I stało się - nastąpiło przeniesienie bloga z WordPressa na własnym hostingu z powrotem na Bloggera, czyli blogspot. Strona nadal działa na domenie (adresie) blogia.pl. Jest również widoczna pod swoim dawnym adresem czyli blogopasja.blogspot.com.

Dlaczego przeniesienie?
Prowadzenie strony, bloga na WordPressie daje dużo więcej możliwości. Jest to prawda. Możliwości są naprawdę spore, szablony, wtyczki ... do wyboru i koloru. I tutaj naprawdę nie można narzekać i nie ma powodu by wracać na bloggera.
Ale ... gdzieś tam po drodze straciłam swój entuzjazm do samego tworzenia treści. Rzadziej pojawiało się coś nowego na blogu. Ogarnął mnie jakiś marazm. I przestało mnie cieszyć samo pisanie.
Teraz jest jakoś prościej i łatwiej mi napisać coś nowego. Mam nadzieję, że tak będzie dalej. I znajdziecie tutaj więcej postów i ciekawych porad.
O czym napisać najpierw? Macie jakieś propozycje ...?

4 komentarze:

 1. Jakie ciekawe wtyczki ma WordPress, których brakuje na Bloggerze? Czy te więcej możliwości na WirdPressie jest potrzebne przy prowadzeniu bloga np. handmade? O tym mogłabyś napisac ;) Bardzo głęboko myślę nad tym czy WordPress jest mi potrzebny, a nie wiem czy chcei się tego doświadczać i szukam doświadczeń innych. Wydaje mi sie, że Blogger mi wystarcza - jeszcze jak dowiedziałam się u Ciebie jak tworzyć kategorie w menu to przecież to już jest naprawdę dużo ;) no i jeszcze możliwości WordPressa są różne, ale czy to prawda, że łatwo jest wysyłać stronę jakaś wtyczką? Chciałabym prowadzić bloga i się nie martwić o takie rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuję na początek założyć bloga na Bloggerze. Uważam, że to porządny serwis i naprawdę można tu prowadzić każdego bloga.
   Dla mnie głównym powodem przeniesienia bloga na Wordpress była sprzedaż szablonów. Wordpress oferuje wtyczki, które to umożliwiały "zrobienie sklepu". Jest też kilka drobnych spraw, które denerwują mnie w bloggerze

   Usuń
 2. Druga rzecz: jak to możliwe że dwa adresy prowadzą do jednej strony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele adresów, a w zasadzie domen, może prowadzić do tej samej strony/bloga. Inna sprawa, że za domeny spoza serwisu Blogger, trzeba płacić.

   Usuń

Popularne