Najnowsze


Tworzenie kategorii. Jak przypisać post do danej kategorii?

Zastanawialiście się kiedyś czy na blogu prowadzonym w serwisie blogger (blogspot) da się utworzyć kategorie? A może chcielibyście oznaczać posty tagami? Dzisiaj właśnie o kategoriach i o tym jak można przypisywać do nich posty.

Na pewno spotkaliście się już z kategoriami na innych blogach. Kategorie to jakby tematy postów. Jeżeli wejdę w kategorię Moda to pojawią mi się posty związane z modą. Jeśli kliknę na kategorię Dom to wyświetlą się posty związane z domem itd. Po co są kategorie? Po to, aby uporządkować posty tematycznie. Po to, aby umożliwić czytelnikowi szybkie dotarcie do interesujących go informacji.

Czy na bloggerze możemy utworzyć takie kategorie? Oczywiście, że tak.  Pokażę wam zaraz jak to zrobić.

Do tworzenia kategorii wykorzystamy dostępne na bloggerze (blogspot) etykiety.


Jak utworzyć kategorię?

Tak naprawdę to nie ma czegoś takiego jak tworzenie kategorii - że kliknę sobie coś i sobie utworzę kategorię. Robimy to na blogerze w inny sposób. Oznaczając posty etykietami. Jak to zrobić?

Należy wejść w posta, a w zasadzie w edycję posta, który chcemy przypisać do danej kategorii. Po prawej stronie znajduję się blok nazwany Ustawienia posta. Pierwszą opcją są etykiety. Należy kliknąć napis "Etykiety", aby pokazało nam się pole wpisywania.


W puste pole wpisujemy kategorię, do której chcemy przyporządkować posta (np moda, kosmetyki, recenzje, technologia ... itd). Tak jak przedstawiono poniżej: wpisujemy kategorię i klikamy przycisk Gotowe. Pamiętajmy też, by zapisać zmiany w poście klikając Zapisz lub Aktualizuj.

 Po kliknięciu Gotowe zobaczymy:
Pamiętajmy, by teraz zapisać zmiany w poście.

Czy kategoria została utworzona? Tak. Gdzie ją zobaczymy? Otóż na liście postów widoczne są kategorie do których przypisany jest dany post. W tym przypadku widzimy, że post przypisany jest do jednej kategorii o nazwie technologia:
Możemy też przypisać post do większej liczby kategorii - wtedy należy kategorie  (a w zasadzie etykiety) oddzielić przecinkiem.

Jeśli  chcesz wiedzieć więcej o etykietach lub coś z powyższych infomacji nie jest jasne przeczytaj post o etykietach na blogspot.


4 komentarze:

 1. bardzo praktyczny wpis, dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomocny artykuł:). Na podstawie niego można stworzyć choćby coś takiego : https://swiatsamolotow.blogspot.com/
  Zapraszam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatny post! Dzięki za wskazówkę :)

  OdpowiedzUsuń

Popularne