Najnowsze


Jak wyłączyć komentarze na blogu blogspot

W jaki sposób wyłączyć, zablokować możliwość komentowania na blogu blogspot. Oraz odwrotnie: jak włączyć możliwość komentowania anonimowego, dla osób nie posiadających konta. Czyli o komentarzach anonimowych (anonim).

Jak wyłączyć opcję dodawania komentarzy

Jak wyłączyć możliwość dodawania komentarzy na bloga blogspot? Chcę wyłączyć komentarze i komentowanie na całym blogu, żeby nikt nic nie mógł napisać. Jak zablokować dodawanie komentarzy?

Zablokować możliwość komentowania możemy bardzo prosto. Wejdź w Ustawienia, następnie Posty i komentarze. Następnie w Lokalizacja komentarzy rozwiń listę i wybierz Ukryj:Wybranie tej opcji spowoduje wyłączenie komentarzy, brak możliwości komentowania naszych postów i ogólnie całego bloga.

Jak włączyć, odblokować dodawanie komentarzy

Możliwość komentowania możemy w dowolnym momencie przywrócić, wykonując kroki powyżej (patrz obrazek) i wybierając inną opcję niż Ukryj. 

Czy da się zablokować dodawanie komentarzy jednemu z czytelników bloga?
Niestety nie możemy nałożyć blokady komentowania tylko dla jednej, wybranej osoby. Zawsze jednak mamy możliwość usunięcia jej komentarzy. Pamiętajmy, że blogspot oferuje nam bardzo proste usuwanie komentarzy. Wystarczy wejść w Komentarze, wybrać post do usunięcia i kliknąć Usuń:


Jeśli mamy problem z komentarzami i wiemy, że pojawiają się komentarze przez nas niechciane (bo np właśnie jakaś osoba komentuje ciągle i chcemy ją przyblokować) pamiętajmy, iż istnieje możliwość moderacji. Jest ona bardzo wygodna, zwłaszcza wtedy kiedy nie wchodzimy na bloga często i nie mamy możliwości częstego przeglądu i usuwania niechcianych komentarzy.

Kto może komentować bloga?

Zezwoliliśmy na komentarze. I co dalej? Kto może komentować naszego bloga? Decydujemy o tym sami w USTAWIENIA, w POSTY I KOMENTARZE w części Komentarze:


Pozostawienie domyślnej opcji Zarejestrowany użytkownik spowoduje, iż naszego bloga komentować będą mogły w zasadzie tylko osoby mające konto gmail, bloga na blogspot albo wordpress. Jeśli nasz post zainteresuje osobę, która nie jest bloggerem, to nie ma ona możliwości wypowiedzenia się, jest zablokowana.Jak ustawić anonimowe komentarze ?

Jak dodawać komentarze na blogspot? Czy na blogspot trzeba mieć konto google albo inne badziewie, żeby dodać komentarz? Patrzyłam, czy nie da się w inny sposób, ale tam wymagane jest zalogowanie na jakieś platformie... nie da się inaczej?
Jak zrobić, że komentarze do mojego bloga mogły dodać osoby niezalogowane na blogspot.com?
Mam bloga założonego na blogspocie. Chciałabym, aby czytelnicy mogli komentować bez logowania się na blogspocie. Jak to ustawić?
Jak ustawić na blogu, by mogli dodawać komentarze anonimowe, podpisane jako Anonim?

Warto rozważyć otwarcie się na innych czytelników i odblokowanie im możliwości komentowania naszego bloga. Umożliwi to opcja Kto może komentować? Każdy. Oczywiście takie otwarcie się, może spowodować nagły wzrost spamu, i ogólnie niechcianych komentarzy, generowanych również automatycznie.
Dlatego z pomocą rusza następna opcja udostępniona przez blogspot (blogger) czyli Moderowanie komentarzy oraz Włącz weryfikację obrazkową. Przy włączeniu opcji Każdy warto zdecydować się na Moderację. Co oznacza moderowanie komentarzy? Oznacza to, że napisane komentarze nie są publikowane na blogu, ale czekają aż ty wyrazisz zgodę na ich publikację.

Weryfikacja obrazkowa

Jak usunąć kodowanie przy dodawaniu komentarza?
Początkowo warto wyłączyć weryfikację obrazkową (Włącz weryfikację obrazkową: Nie). Jeśli jednak zauważymy, że na naszym blogu pojawia się coraz więcej spamu, komentarzy zupełnie nie na temat, często w języku angielskim, zawierających dużo odnośników, linków do innych stron - nie wahajmy się i od razu ją włączmy. Ograniczy to spam, spowodowany działalnością botów, bo nie będą one potrafiły uzupełnić pola z kodem captha i opublikować komentarza.

A może inaczej?

Pamiętajmy, że sam Blogger daje nam dwa sposoby komentowania: domyślne komentarze Bloggera oraz komentarze poprzez Google+. Oprócz tego możemy używać również zewnętrznych systemów komentarzy. Przykładem takiego jest chociażby coraz bardziej popularny na blogach Disqus. Jak z niego korzystać, jak wygląda możecie zobaczyć i przeczytać w poście Disqus: jak zainstalować na blogu blogspot

2 komentarze:

  1. A ja z innej beczki, otóż utworzyłam górne menu według twojej instrukcji i mam tam zakładkę WSPÓŁPRACA,jak usunąć z niej możliwość komentowania ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam jeszcze jedno pytanie, co zrobić by na stronie głównej wyświetlało się zdjęcie/miniaturka zdjęcia z postu?

    OdpowiedzUsuń

Popularne